Nové parkovacie miesta

Problém parkovania je celomestský, dlhodobý, niekedy až kritický. Týka sa to najmä sídlisk v mestách. Pri výstavbe sídlisk pred rokom 1990 sa nepočítalo s takýmto počtom automobilov a tak sa zeleň a športoviská na sídliskách začali postupne meniť na parkovacie miesta.

Medzi najhoršie lokality v Novom Meste nad Váhom patrí v pomere počtu obyvateľov a možnosťou využívať parkovacie plochy pre automobily práve sídlisko Rajková (Klčové), na ktorom ani po rozšírení počtu parkovacích miest neustal problém s parkovaním.

Naposledy v roku 2014 sa vo vnútrobloku sídliska Rajková zrušilo už málo využívané asfaltové ihrisko a bolo tu vybudovaných 16 nových parkovacích miest.

Riešením problému parkovania v tejto časti mesta by bolo presunutie Technických služieb mesta (TSM) zo súčasných priestorov na ul. Klčové, ktoré sa nachádzajú hneď vedľa sídliska, do priestorov bývalých vojenských skladov v okrajovej časti mesta na ul. Banská. Toto bolo už dávnejšie navrhované a sľubované v predchádzajúcich komunálnych voľbách, ale doposiaľ sa to neuskutočnilo. Uvoľnením týchto priestorov sa dokáže enormne zväčšiť možnosti parkovania na sídlisku a zlepšiť kvalitu bývania pre občanov, ktorí bývajú v tesnej blízkosti tohto strediska.

Podľa námestníka TSM je "samotné presťahovanie Technických služieb mesta podmienené realizáciou dokončenia projektovej dokumentácie, vybavenia stavebného povolenia a následne podmienené výberovými konaniami jednotlivých dodávateľov. Odsúhlasené boli rozmiestnenia priestorov, ktoré sa budú sťahovať a zariadení, ktoré sa budú nakupovať. V súčasnosti sa spracováva dokumentácia pre stavebné povolenie stavebné úpravy a samotnú realizáciu. Podmienením presťahovania je aj platnosť prevádzkových poriadkov a RÚVZ SR."

 

Pre efektívnejšie parkovanie na sídliskách by bolo vhodné tiež zakreslenie vodorovných, kolmých alebo šikmých čiar ohraničujúcich priestor pre každý automobil. Takto to spravili aj na zrekonštruovanom parkovisku na ul. Klčové.

{fcomment}

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates
Pre Váš lepší používateľský zážitok používame na tejto stránke cookies.
Viac informácií OK Nesúhlasím