Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /nfsmnt/hosting2_2/a/c/acc51800-956e-4946-803a-5d61b8ac52fa/danielkopunec.sk/web/plugins/content/youtubeplugin/youtubeplugin.php on line 49

Rekonštrukcia ulíc a chodníkov

AKTUALIZÁCIA 17.4.2016: Na poslednom zasadnutí MsZ v roku 2015 sa podarilo presadiť, aby mesto predkladalo zoznam plánovaných rekonštrukcií chodníkov, ciest a parkovísk v Novom Meste nad Váhom. Prvý takýto zoznam na rok 2016 sme dostali na februárovom zasadnutí, kde boli predstavené všetky plánované rekonštrukcie pôvodných a výstavby nových chodníkov, ciest a parkovísk. Z Rajkovej sa tam nakoniec objavila iba malá časť opráv, a to úsek pred bývalým kúpakiskom na ul. O. Plachého. Podarilo sa však aspoň čiastočne opraviť poškodené komunikácie - cestu, chodníky a prepadnuté kanálové vpuste na ul. Severná. Dočkať by sa mali opravy aj Hečkova ul. a časť ul. Kukučínova. Menšie opravy sa darí TSM priebežne opravovať.

Chodník na Vajanského ul. pred vchodmi 1-2 bol prerobený v priebehu roka 2015.

 

 

Mesto za posledný rok spravilo v oblasti výstavby a rekonštrukcie chodníkov veľmi veľa práce. Vybudovali sa nové chodníky na Športovej ulici smerom ku Kačabaru, pri novom južnom obchvate mesta (na ul. Banská a Železničná), taktiež sa zrekonštruovali viaceré chodníky po celom meste liatym asfaltom alebo betónovou dlažbou. V súčasnosti sa dokončuje rekonštrukcia chodníkov na uliciach Jilemnického, Škultétyho a Nová, kde sa použila rovnaká farebná betónová dlažba ako sa použila aj v iných častiach mesta.

Volebný obvod č. 6 vyšiel v rekonštrukcii ulíc či chodníkov oproti iným obvodom horšie. Na sídlisku Rajková boli spravené chodníky čiastočne na ul. Klčové, A. Sládkoviča č. 7-10 a Dr. Markoviča. Ostatné ulice sa, žiaľ, rekonštrukcie (zatiaľ) nedočkali. Rekonštrukciu chodníkov by si zaslúžili aj obyvatelia ulíc, kde sú chodníky v horšom stave, ako tie nedávno zrekonštruované. Hovorím napríklad o chodníkoch na uliciach či vchodoch bytoviek Vajanského 1-2, A. Sládkoviča 1-6, schody a chodník na ulici Kukučínova až po svetelnú križovatku, Severná a Hečkova ulica aj spomínaná Bzinská ulica.

chodník na ul. Kukučínova

Na nasledovnom videu môžete vidieť ulice a cesty vo volebnom obvode č. 6:

Vzhľadom na rozširujúce sa mesto smerom k obci Bzince pod Javorinou, výstavbu novej obytnej štvrte na ul. Bzinská a prípadnú ďalšiu výstavbu v bývalých vojenských kasárňach sa vyžaduje vybudovať nový chodník pre peších, prípadne aj cyklochodník od "priemyslovky" po novú obytnú časť Bzinská.

       

Video z prejazdu po ulici Bzinská, kde by sa mal dobudovať chodník (v zadnej časti kasární sa nachádza cvičisko psov kynologického klubu Smile of dog, prístupné z ul. Bzinská):

{fcomment}

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates
Pre Váš lepší používateľský zážitok používame na tejto stránke cookies.
Viac informácií OK Nesúhlasím