Oficiálna stránka mesta

Nové Mesto nad Váhom si zaslúži kvalitnú webovú stránku kde nájdu na jednom mieste všetky aktuálne informácie z diania v Novom Meste nad Váhom, informácie o pripravovaných projektoch, investičných zámeroch, o životných jubileách alebo nových obyvateľoch mesta, aktuálne štatistické informácie o počte obyvateľov, významné historické fakty, záznamy z kroník mesta, fotografie, videá a ďalšie informácie z uskutočnených podujatí, ktoré sa tu konajú, záznamy alebo livestream z Mestského zastupiteľstva a mnohé iné zaujímavé témy, ktoré patria a v súčasnosti chýbajú na tejto stránke. Zdá sa, že stránka www.nove-mesto.sk funguje v súčasnosti iba na povinné zverejňovanie dokumentov, ktoré jej vyplývajú zo zákona.

Na stránke je zriadené fórum, kde by sa malo komunikovať, ale na otázky, ktoré sa tam kladú zriedka niekto odpovedá, alebo až po dlhšej dobe. Preto som za to, aby fórum bolo miesto, kde pracovníci úradu budú aktívnejšie komunikovať s občanmi a rýchlejšie tak riešiť prípadné otázky alebo problémy.

Vzhľadom na absenciu týchto informácií som pred 8 rokmi vytvoril jednoduchú webstránku, ktorá sa o všetky tieto informácie začala postupne rozrastať. Prvé fórum vzniklo práve na Informačnom portáli www.nmnv.sk. S narastajúcim počtom ľudí na Facebooku rástla aj potreba rýchlejšie a efektívnejšie komunikovať s ľuďmi, preto som fórum zrušil a vytvoril k webu nmnv.sk fanúšikovskú stránku na Facebooku - www.facebook.com/nmnvsk. V súčasnosti má stránka na Facebooku cez 3 220 fanúšikov. Stránka pravidelne informuje o podujatiach, zaujímavostiach z Nového Mesta nad Váhom a regiónu a novinkách v meste. Slúži aj ako diskusná stránka k rôznym témam, článkom a fotografiám. Za 8 rokov som spravil desiatky tisíc fotografií z novomestského regiónu (z toho na stránke nmnv.sk sa nachádza približne 5000 fotografií), spracoval som niekoľko videí, podal som stovky zaujímavých informácií o aktuálnom dianí, o histórii, o zaujímavostiach z mesta a regiónu, organizoval som niekoľko (foto)súťaží s možnosťou výhry zaujímavých cien od sponzorov,... V súčasnosti pripravujem novú, modernejšiu a kvalitnejšiu stránku, ktorá nahradí niekoľko rokov starý vizuál webu nmnv.sk. Snáď bude pre návštevníkov ešte lepšou stránkou ako je súčasná stránka nmnv.sk alebo nove-mesto.sk.

Roky som sa uchádzal o prácu na úrade, kde som chcel okrem inej práce aj spravovať oficiálnu stránku mesta, aj pre to, že mám dlhoročné skúsenosti s tvorbou webstránok a zaujímavého obsahu, s redakčnými systémami, mám množstvo fotografií a videí, ktoré by si zaslúžili byť na stránkach mesta. Moju žiadosť z apríla 2013 odmietol prednosta MsÚ s odôvodnením, že v rámci Organizačnej štruktúry Mestského úradu nie je voľné pracovné miesto, ktoré by bolo vhodné pre využitie mojich kvalifikačných predpokladov a osobných zručností. Neoficiálnou informáciou z iného zdroja bol dôvod, prečo doposiaľ nezamestnali človeka, ktorý by spravoval celú oficiálnu stránku mesta, nedostatok peňazí a tiež skutočnosť, že o túto prácu som sa hlásil pravdepodobne iba ja.

Na propagáciu a prezentáciu mesta ide z rozpočtu mesta v roku 2014 takmer 38 tisíc €. Z týchto peňazí sa pravdepodobne robia iba upomienkové predmety s motívmi mesta. Žiaľ, inú prezentáciu mesta nevidím.

V roku 2010 a 2013 sa Nové Mesto dočkalo dvoch veľmi zaujímavých vlastivedných monografií mesta, ktoré mapujú históriu a súčasnosť mesta vo všetkých oblastiach života. Na tvorbe prvej monografie som sa podieľal aj ja príspevkom o histórii a súčasnosti športu v Novom Meste nad Váhom. Prečo sa na stránkach mesta nevenuje pozornosť aj týmto dvom publikáciám?!

{fcomment}

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates
Pre Váš lepší používateľský zážitok používame na tejto stránke cookies.
Viac informácií OK Nesúhlasím