Odpadkové koše na psie exkrementy

V minulosti boli odpadkové koše na psie exkrementy umiestnené v novomestských parkoch, papierové vrecká či samotné koše však nemali dlhú životnosť, pravdepodobne vandali ich zničili a odvtedy sa už v Novom Meste nad Váhom neobjavili. Odvtedy dostali psy zákaz vstupu do parku J.M.Hurbana, čo nahnevalo mnohých psíčkarov, ale potešilo najmä rodičov detí, ktoré sa v parku hrávajú. Nie som majiteľ psa ani iného zvieraťa, ale ako obyvateľ tohto mesta chcem, aby mesto bolo čisté a tak tieto koše sú v celom meste nutné a aj obyvatelia, ktorí platia daň za svojho psa od 13 do 50 € ročne, majú právo na priestor kde môžu chodiť na prechádzku so svojím psom a budú mať po ruke vrecko s lopatkou a kôš na psie exkrementy. Mesto má vo svojom rozpočte na rok 2014 vyčlenené príjmy z dane za psa až 20 000 €, kde sa však strácajú?!

Nepáčia sa mi znečistené trávniky, ihriská, chodníky, ale aj pláže na Zelenej vode exkrementami zvierat, s čím určite budú súhlasiť mnohí. Žiaľ, často to býva aj majiteľom psa alebo samotnou výchovou psa. Psíčkari by mali znečistené miesto vyčistiť a mesto by im malo na to podmienky vytvoriť, prípadné nedodržiavanie by malo byť tvrdo sankcionované Mestskou políciou.

V susedných Piešťanoch majú košov na psie výkaly už približne 60 ks a uvažujú o kúpe ďalších košov. Psíčkari v Piešťanoch ich využívajú čoraz viac a je o ne evidentne záujem, dopĺňanie špeciálnych papierových sáčkov vykonávajú Technické služby mesta každý týždeň.

Určitým kompromisom pre všetkých môže byť vyčlenenie miesta pre venčenie psov, tam najmä na sídliskách alebo tam, kde si to vyžadujú občania.

Mesto v spolupráci so kynologickým združením Smile of dog vytvorilo nedávno v bývalých kasárňach tréningové stredisko pre psov, kam môžu v pracovných dňoch chodiť majitelia so svojimi psami.

 

{fcomment}

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates
Pre Váš lepší používateľský zážitok používame na tejto stránke cookies.
Viac informácií OK Nesúhlasím