Turistická informačná kancelária

Turistická informačná kancelária by mala poskytovať záujemcom informácie o ubytovacích, stravovacích zariadeniach a služby súvisiace s cestovným ruchom v regióne. Mala by poskytovať komplexné informácie o podujatiach, histórii, kultúre, športe, turisticky zaujímavých lokalitách, dopravných spojeniach, otváracích hodinách obchodov, lekárňach, pohotovostnej službe lekárov a lekární, o Zelenej vode, regióne a o ďalších možnostiach trávenia voľného času v regióne.

Jednou z ďalších úloh TIK by malo byť prezentovanie mesta sa nielen pasívne, ale aj aktívne. Okrem predaja máp, pohľadníc či iných upomienkových predmetov by sa mala prezentovať aj na výstavách cestovného ruchu, na podujatiach, v médiách, na webových stránkach.

TIK Nové Mesto nad Váhom vznikla 2. februára 2010 na Námestí slobody v obchodnom objekte Fontána (v strede námestia). Viac informácií o vzniku TIK si môžete prečítať v Novomestskom spravodajcovi 7-8/2010. Existencia TIK však v meste nemala na tomto mieste dlhú trvácnosť a tak sa presunula pod cestovnú kanceláriu do OD Jednota.

Mojou víziou je fungovanie informačnej kancelárie na stálom mieste buď v múzeu na Námestí Slobody 4 alebo v spomínanom objekte Fontána tiež na námestí a počas letnej sezóny by mala fungovať aj na Zelenej vode, kde by mohla poskytovať informácie pre turistov o možnostiach ďalšieho trávenia voľného času v regióne. Okrem bežne predajných a dostupných informačných materiálov a informácií by mohla ponúkať lokálne výrobky, prezentačné výrobky z vlastnej tvorby a pod.

{fcomment}

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates
Pre Váš lepší používateľský zážitok používame na tejto stránke cookies.
Viac informácií OK Nesúhlasím