Vybudovanie aquaparku

Téma aquaparku či kúpaliska sa objavila už pred poslednými komunálnymi voľbami v roku 2010. Doposiaľ sa okrem geotermálneho vrtu (2008) nespravilo nič. Investora, firmu Bolt, pozastavili vraj financie a hľadajú strategického investora na vybudovanie aquaparku.

Ja sa pýtam, že ako mohlo mesto podpísať takú nevýhodnú zmluvu na 70 ROKOV s firmou, ktorá mala vybudovať aquapark a doposiaľ tak nespravila. (túto zmluvu som si vyžiadal 17.10.2014 cez elektronickú službu Civitas, doposiaľ čakám na odpoveď)

Ak investor nemá peniaze na výstavbu, malo by sa toho chopiť mesto samé, podobne ako to spravilo v Českej republike mesto Uherské Hradište. Vybudovať si vlastnú firmu, ktorá areál postaví a bude ho aj spravovať. Mesto by mohlo následne ťažilo z výhodnej polohy pri diaľnici, z prenájmu objektov v aquaparku a celom rekreačnom areáli. Nové Mesto nad Váhom sa nachádza medzi Trenčínom a Piešťanmi, medzi mestami, ktoré ani jedno nemá poriadne kúpalisko či aquapark. Najbližšie k mestu je nie veľmi lukratívne kúpalisko Eva v Piešťanoch, ďalej kúpaliská a aquaparky v Českej republike - Strání-Květná, Hluk, Uherský Brod, Uherské Hradište, potom až pri Bratislave - Senec, Veľký Meder, Galanta. Po tom ako zavreli Zelenú žabu v Trenčianskych Tepliciach, Sĺňavu v Piešťanoch a kúpalisko v Trenčíne máme jedinečnú šancu vybudovať tu komplex bazénov, tobogánov a iných atrakcií na pozemku s výhodnou geografickou polohou. Tento projekt môže znamenať enormný nárast turistov, cestovný ruch, pracovné miesta, peniaze a ďalšie investície.

Rôzne články, ktoré sa venovali aquaparku či geotermálnemu vrtu:

18. máj 2006 - Zelená Voda bude atraktívnejšia

12. máj 2008 - Geotermálny vrt na Zelenej vode

24. máj 2008 - Na Zelenej Vode na Strednom Považí má vyrásť aquapark

7. jún 2008 - Veža na Považí hľadá termálny prameň

9. jún 2008 - Na Zelenej vode konečne už hľadajú termálnu vodu

2012 - TA3: Už 5 rokov sa v Novom Meste nad Váhom hovorí o výstavbe Aquaparku, mesto prenajalo súkromnej spoločnosti areál na 70 rokov, tá tu síce spravila vrt, zábavné centrum tu však stále nestojí. Firmu vraj zastavili financie, ak sa podarí nájsť strategického investora Aquapark tu postavia do dvoch rokov. (viac na: http://www.ta3.com/clanok/1000415/aquapark-na-zelenej-vode-zdrzali-financie.html)

{fcomment}

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates
Pre Váš lepší používateľský zážitok používame na tejto stránke cookies.
Viac informácií OK Nesúhlasím