Zatraktívnenie Zelenej vody

Mojím cieľom alebo túžbou je vytvoriť zo Zelenej vody turisticky opäť vyhľadávanú rekreačnú zónu, ktorá by ponúkala komplexné služby v oblasti cestovného ruchu, športu, kultúry a zábavy. Mojím cieľom je spraviť Zelenú vodu atraktívnejšou nielen vybudovaním aquaparku, ale najmä spojiť majiteľov všetkých pláží na Zelenej vode pre spoločný cieľ - prilákať návštevníkov a uspokojiť ich potreby. Predstavujem si pod tým čisté a nové pláže, čistá voda v jazere, prepojenie pláží, zlepšenie gastroslužieb ako aj zvýšenie ubytovacích kapacít, vytvorenie turistickej informačnej kancelárie, doplnenie informačných tabuliek a značiek, skvalitnenie športovísk a vytvorenie podmienok pre opätovné prilákanie vodáckych podujatí.

Samozrejmosťou by mala byť vybudovaná kvalitná a funkčná infraštruktúra na Zelenej vode - nové chodníky pre peších, nová cesta okolo ČOV Zelená voda, parkoviská, verejné osvetlenie, cyklochodníky pre bezpečný prechod na bicykli z Nového Mesta nad Váhom na Zelenú vodu, prípadne do Beckova či Považian.

Tento rok si mnohí návštevníci Zelenej vody nemohli nevšimnúť zarastenú protihlukovú stenu a chodník pred vstupom na Zelenú vodu. Na spomínaný chodník (na fotografii) som upozorňoval aj na stránkach www.nmnv.sk. Kto by sa mal o tento priestor starať? Cesty 2. triedy patria do správy Trenčianskeho samosprávneho kraja - stredisko údržby Trenčín. Budeme sa teraz tváriť všetci egoisticky, že naše to nie je, tak sa o to nebudeme starať? Alebo začneme problém konečne riešiť. Súkromník, ktorý má časť rekreačného areálu od mesta v prenájme a mal by sa najviac usilovať o bezpečný a čistý príchod/odchod návštevníkov sa o to nestará, mesto sa o to nestará, kraj sa o to nestará, občan to na vlastnú päsť odstrániť nemôže, tak ako problém vyriešiť? Na túto verejnoprospešnú činnosť by sa prihlásilo veľa ochotných ľudí, ktorým záleží na tom, ako to tu vyzerá. Mestá môžu zapojiť svojich pracovníkov v rámci aktivačných prác. Sú to len minimálne náklady v porovnaní s tým, aký veľký spoločenský úžitok môže taká malá vec priniesť.

Čaká sa, až sa na tomto hlavne vo večerných hodinách nebezpečnom (neosvetlenom!!!) úseku chodníka niečo stane?!

Ja osobne sa rád zúčastním akéhokoľvek čistenia okolia, aj rekreačného areálu Zelenej vody, prípadne sa budem snažiť iniciovať takéto aktivity. Nebudem to robiť prvýkrát a dúfam ani posledný. Je to len o vôli spraviť niečo pre nás a naše mesto.A prikladám aktuálnu fotografiu z 29. októbra 2014.

 

Služba Google Maps tento rok sprístupnila nové satelitné snímky Nového Mesta nad Váhom a mnohých prekvapilo zachytenie zariasenej Zelenej vody. A týmto chceme lákať návštevníkov?! Vyčistime celé jazero medzi plážami a nie len 10 metrov od brehu. Situácia sa bude každým rokom iba zhoršovať.

{fcomment}

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates
Pre Váš lepší používateľský zážitok používame na tejto stránke cookies.
Viac informácií OK Nesúhlasím