Podpora rozvoja všetkých športových odvetví

V novomestskom športe je nutné podporovať úspešných športovcov a kluby, ktoré dosahujú dobré výsledky, robia dobré meno nášmu mestu a reprezentujú nás na Slovensku i v zahraničí. Chcem podporovať rozvoj všetkých športových odvetví, nielen futbal a volejbal, kam idú nemalé finančné prostriedky, chcem aby boli peniaze na šport prerozdeľované transparentne aj podľa dosahovaných výsledkov. Na podporu športových klubov a organizácií ide z rozpočtu mesta v roku 2014 - 60 000 €. Z týchto dotácií by sa mali podporovať mladé športové talenty, ktoré sú v mnohých prípadoch odradené vysokými nákladmi na zabezpečenie výstroja, tréningov a na prepravu na súťaže, keďže sponzorov sa klubom zháňa čoraz ťažšie. V takomto prípade budem za to, aby mesto vyčlenilo na šport viac peňazí.

Novovybudované športoviská by mali byť pravidelne udržiavané a prístupné širokej verejnosti. K rekonštrukciám a výstavbe ihrísk by sa mali vyjadrovať najmä občania, ktorí budú tieto ihriská využívať a nie od stola.

Jednou z možností ďalšieho športového vyžitia pre deti, mládež aj dospelých je čoraz populárnejší street workout na zlepšenie fyzickej kondície, sily i obratnosti. Takéto ihriská sú žiadané a v Novom Meste nad Váhom je jedno menšie napríklad v Parku J.M.Hurbana za kaviarňou a druhé na Zelenej vode. Workoutové ihriská poskytujú možnosť zadarmo zlepšovať fyzickú kondíciu a tým aj samotné zdravie. Obyvatelia sídlisk v Novom Meste by uvítali ďalšie kvalitné workout ihriská, ktoré by ponúkali široké možnosti najrôznejších cvikov. Preto sa budem snažiť vyhovieť občanom a podporím projekt vytvorenia workout ihriska na tomto sídlisku alebo tam, kde bude po tomto druhu športu dopyt.

Priestor pre nové detské a workout ihriská tu je a vidím ho veľmi reálne v priestoroch bývalých kasární, v školských areáloch a taktiež na ulici Klčové v areáli Technických služieb mesta (po ich presunutí tu zostane veľký priestor pre parkovacie miesta, detské ihriská či viac zelene).

{fcomment}

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates
Pre Váš lepší používateľský zážitok používame na tejto stránke cookies.
Viac informácií OK Nesúhlasím